NK Legal Partners w oparciu o swoje doświadczenia oraz ekspertów realizuje usługi compliance dla firm sektora prywatnego i publicznego. W tym zakresie oferuje wdrożenie wszystkich niezbędnych polityk ochrony sygnalistów, stosownych procedur oraz przeprowadzenie wewnętrznych szkoleń.
Aplikacja wraz z programem pełnego wdrożenia jest rozwiązaniem, które kompleksowo wspiera obsługę anonimowych zgłoszeń dla sygnalistów
Nasi eksperci przygotowują pełną dokumentację oraz polityki wewnętrzne, analizy ryzyka, pomagają w realizacji obowiązku informacyjnego, przygotowują do pełnienia funkcji wyznaczone osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie systemu. Etap wdrożenia podsumowujemy dedykowanym raportem dla osób zarządzających.
Rozpatrywanie zgłoszeń w Twojej firmie zajmują się radcowie prawni i adwokaci, którzy są zobowiązani do przestrzegania zasad poufności w ramach wiążącej ich zawodowo tajemnicy adwokackiej. Newralgiczne dane o Twoim biznesie pozostaną poufne.
Pełen proces realizowany jest modułowo. Uwzględnia on zapoznanie się z kontekstem organizacji, jej zrozumienie i ocenę, która jest niezbędna do wdrożenia właściwych narzędzi do prawidłowego funkcjonowania Systemu Zgłaszania Naruszeń.
Mamy świadomość, że czas realizacji jest wypadkową efektywności wewnętrznej komunikacji z osobami wyznaczonymi do kontaktu po stronie Klienta oraz dostępności do niezbędnych dokumentów oraz informacji. Szacowany czas realizacji pełnego procesu wynosi do 6 tygodni.
Dedykowany zespół ekspertów współpracuje z wyznaczonymi w organizacji osobami kontaktowymi, których kluczowym zadaniem jest przekazanie niezbędnych informacji pomocnych przy wdrożeniu.
Pracę zaczynamy od szkolenia z wyznaczonymi osobami, przekazujemy wiedzę o podstawach prawnych regulujących tematykę sygnalistów, ustalamy kontekst organizacji oraz harmonogram działań.
Naszą komunikację opieramy na spotkaniach osobistych i konwersacjach zdalnych z zespołami ekspertów.
Zespół Projektowy składa się z doświadczonych ekspertów, w szczególności:
Nasi eksperci przygotowują pełną dokumentację oraz polityki wewnętrzne, analizy ryzyka, pomagają w realizacji obowiązku informacyjnego, przygotowują do pełnienia funkcji wyznaczone osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie systemu.
Szczegóły szkolenia:
a) wdrożenie kanałów umożliwiających poufne dokonywanie zgłoszeń nieprawidłowości przez sygnalistów; b) rodzaje nieprawidłowości podlegające zgłoszeniom; c) przyjęcie mechanizmów, które będą mogły zapewnić takim osobom ochronę przed działaniami odwetowymi; d) przygotowanie wewnętrznych procedur zapewniających niezależne i obiektywne rozpoznawanie naruszeń oraz ich wyjaśnianie oraz wdrażanie działań następczych; e) określenie osób odpowiedzialnych za realizację procesu w organizacji; f) opracowanie stosownych komunikatów dla pracowników, partnerów biznesowych i dostawców; g) zapewnienie szkoleń wewnętrznych dla pracowników i kadry managerskiej. |
Szczegóły wdrożenia:
a) wdrożenie kanałów umożliwiających także anonimowe dokonywanie zgłoszeń nieprawidłowości przez sygnalistów; b) rodzaje nieprawidłowości podlegające zgłoszeniom; c) przyjęcie mechanizmów, które będą mogły zapewnić takim osobom ochronę przed działaniami odwetowymi; d) przygotowanie wewnętrznych procedur zapewniających niezależne i obiektywne rozpoznawanie naruszeń oraz ich wyjaśnianie oraz wdrażanie działań następczych; e) określenie osób odpowiedzialnych za realizację procesu w organizacji; f) opracowanie stosownych komunikatów dla pracowników, partnerów biznesowych i dostawców; g) zapewnienie szkoleń wewnętrznych dla pracowników i kadry managerskiej; h) Rekomendacje w zakresie wyboru kanałów komunikacji z sygnalistą–kanały pocztowe, mailowe, telefoniczne, informatyczne (wg wyboru), spotkania osobiste. |
W oparciu o wieloletnie doświadczenia w obszarze Compliance Kancelaria wdroży w Państwa organizacji wszystkie niezbędne polityki ochrony sygnalistów, zadba o właściwe zakomunikowanie procedur pracownikom i partnerom biznesowym oraz zapewni właściwą obsługę procesu poprzez dedykowaną i nowoczesną platformę do obsługi zgłoszeń.
Pełen proces realizowany jest modułowo. Uwzględnia on zapoznanie się z kontekstem organizacji, jej zrozumienie i ocenę, która jest niezbędna do wdrożenia właściwych narzędzi do prawidłowego funkcjonowania Systemu Zgłaszania Naruszeń. Mamy świadomość, że czas realizacji jest wypadkową efektywności wewnętrznej komunikacji z osobami wyznaczonymi do kontaktu po stronie Klienta oraz dostępności do niezbędnych dokumentów oraz informacji, dlatego koncentrujemy się na budowaniu efektywnych relacji, a także pilnujemy aby komunikacja przebiegała efektywnie w wyznaczonych wspólnie terminach. Dzięki temu zapewniamy terminowe wdrożenie systemu. Szacowany czas realizacji pełnego procesu wynosi do 6 tygodni.
TAK. Wszystkie procedury i usługi realizowane przez Kancelarię są zgodne z wytycznymi Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937
Zgodnie z treścią Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, sygnalista to osoba, która jest pracownikiem, czy współpracownikiem firmy, lub instytucji rządowej, ujawniająca informacje o wykroczeniach dotyczących prawa Unii, mających miejsce w środowisku organizacji.
Zespół Projektowy składa się z doświadczonych ekspertów, w szczególności:
W ramach wsparcia funkcji CO zapewnimy miedzy innymi analizę przesłanych zgłoszeń, obsługę zgłoszonych nieprawidłowości oraz działań następczych, stały monitoring prawny oraz wsparcie merytoryczne CO w realizacji bieżących zadań.
W ramach przejęcia funkcji CO zapewnimy miedzy innymi analizę zgłoszeń sygnalistów, prowadzenie wewnętrznych postępowań wyjaśniających dotyczących zgłoszonych nieprawidłowości, stały monitoring prawny oraz szkolenia dla kadry managerskiej
Wraz z usługą wsparcia lub przejęcia funkcji Compliance Officera wdrażany jest opcjonalnie system do obsługi zgłoszeń. Wdrożenie i szkolenie z systemu przeprowadzają eksperci w zakresie IT